nunta geogian chioreanu 24 aug 20144Duminică 24 august a avut loc cununia religioasă, la Buzău, a teologului nostru Georgian Chioreanu. Tânărul teolog face parte din corul «Sanctus Ambrosius» și din Organizația de tineret «Sfântul Ambrozie», ale parohiei noastre. Pe perioada cursurilor universitare, tânărul Georgian s-a implicat în activitățile liturgice, dar și cultural religioase de la parohie: amintim rolul împăratului Valentinian jucat de către Georgian în sceneta «Ambrozie episcop!», pusă în scenă de părintele paroh Mircea Uță, în anul 2010. După obținerea licenței în teologie, în vara acestui an, Georgian a decis să se căsătorească cu domnișoara Adriana Dinu. Din partea parohiei noastre, la oficierea cununiei lor religioase a participat o delegație a Organizației de tineret Sfântul Ambrozie.