Joi 29 martie 2018, la ora 8, mai bine de 70 de elevi de la Școlile gimnaziale nr.113 și 133, de pe raza parohiei, însoțiți de către părinți și profesorii de religie, au venit la sfânta biserică pentru a se ”pregăti” de Sfintele Paști. Astfel, după s-au fost spovediți și și-au recunoscut greșelile pe care le-au făcut față de Dumnezeu, față de aproapele (părinți, frați, surori, dascăli, etc.) și față de ei înșiși, fiecare a luat o lumânare în mână și s-a apropiat e ușile împărătești ale Sfântului Altar, pentru a primi Sfintele Taine cu Trupul și Sângele Mântuitorului Iisus Hristos. Elevii au promis să fie atât de Sfintele Paști, cât și după aceste sărbători, mai buni, mai ascultători de părinți și profesori, mai atașați de valorile și tradițiile Bisericii noastre, mai prezenți la sfintele slujbe și mai activi la proiectele pastorale organizate de parohia noastră.