Având în vedere situația de urgență prin care trece țara noastră, datorită pandemiei de coronavirus COVID-19 și care a făcut dificilă participarea enoriașilor din punct de vedere fizic la slujbele oficiate în biserica noastră parohială și pentru a nu-i priva pe credincioșii noștri de dreptul fundamental de a se ruga și a menține legătura religioasă cu Biserica lui Hristos, inclusiv prin intermediului slujbelor religioase, am luat decizia de a transmite slujbele oficiate în biserica noastră pe internet. Acest lucru este posibil, cu ajutorul amicilor de la lacasuriortodoxe.ro, cărora le mulțumim. O echipă de tineri care a luat inițiativa de a sprijini parohiile prin a le ajuta să transmită live slujbele oficiate în bisericile lor, inclusiv slujba Învierii.

Adresa care trebuie accesată pentru a putea urmări slujbele transmise live de la biserica noastră este: https://lacasuriortodoxe.ro/sfambrozie.

Moment din slujba Prohodului Domnului (17.04.2020) oficiată, 

din cauza sării de urgență, fără participarea enoriașilor