În ședința din data de 16 iunie 2015, Permanența Consiliului eparhial București a aprobat numirea Pc.DiacInstalare Pr. Cosmin iulie 2015. Cosmin Grigorescu, îmbisericit pe seama parohiei Colțea, în postul vacant de preot coslujitor la Parohia noastră. Hirotonia în preot a părintelui Cosmin a avut loc în data de 1 iulie 2015 la catedrala Sf.Spiridon și a fost oficiată de către Ps.Episcop Timotei Prahoveanul, Vicar al Arhiepiscopiei Bucureștilor. La slujba hirotoniei, a participat, alături de familia părintelui Cosmin, un grup de enoriași ai parohiei noastre împreună cu preotul paroh Mircea Uță. Duminică 12 iulie, Pc.Pr. Ionică Armași, Protoiereu al Protoieriei Sector IV Capitală, a fost prezent în biserica parohiei noastre pentru a face instalarea Pc.pr. Cosmin în postul de preot coslujitor. Urăm părintelui Cosmin preoție rodnică și plină de har dumnezeiesc!