Cu ocazia Anului Centenar, a împlinirii a 70 de ani de la zidirea bisericii parohiale, precum și cu prilejul prăznuirii Nașterii Domnului, la propunerea membrilor Consiliului și Comitetului parohial, biserica noastră a dorit să aducă recunoştinţă familiei Viorel şi Mihaela Ciocârlan şi familiei de doctori Vladimir şi Denisa Zahiu, care s-au implicat în mod deosebit în activitățile culturale, social-filantropice şi misionare în parohie în acest an: familia Zahiu a susținut proiectul privind construirea unei Capele mortuare în curtea bisericii, iar familia Ciocârlan s-a implicat în diferite activități social-filantropice și de organizare a spațiului unde vor fi pregătite alimentele care vor fi oferite enoriașilor cu prilejul hramului bisericii, precum și în alte ocazii. Părintele paroh Mircea Uţă, în semn de recunoştinţă, le-a oferit acestora câte o Diplomă, prin care se evidențiază hărnicia şi dărnicia acestor familii față de parohia noastră.